September 29, 2022

Dyfuzory do olejków eterycznych — 4 różne typy do wyboru

Dyfuzory olejków eterycznych mogą odgrywać ważną rolę w domu. Rozprowadzają w powietrzu przyjemny zapach, który może wpływać na nasz umysł, nastrój i emocje. Mogą również pomóc w problemach z płucami, roztoczami, pleśnią i pleśnią. Naprawdę nie ma zbyt wielu rzeczy, które mogłyby wpłynąć na umysł i ciało w tak pozytywny sposób.

Do wyboru jest wiele rodzajów. To naprawdę zależy od tego, jak duży obszar jest potrzebny i ile chcesz wydać.

Jednym z niedrogich rodzajów dyfuzorów olejków eterycznych są dyfuzory trzcinowe. Trzciny pochłaniają olej, a następnie rozpraszają się w powietrzu. Są one często spotykane w łazienkach i sypialniach i działają jak odświeżacze powietrza.

Innym rodzajem są pierścienie do lamp. Pierścienie lamp są zwykle ceramiczne lub z terakoty. Do pierścienia dodaje się kilka kropli oleju, a następnie pierścień umieszcza się wokół lampy lub żarówki. Ciepło lampy podgrzewa olej i rozprasza go w powietrzu. Jest to jedna niedroga metoda dla dyfuzorów olejków eterycznych, ale może stanowić potencjalne dyfuzor do olejków eterycznych zagrożenie pożarowe. Również podgrzanie oleju zmniejsza jego korzyści terapeutyczne.

Jeszcze jednym rodzajem dyfuzorów olejków eterycznych, które wykorzystują ciepło, są dyfuzory świecowe. Zbiornik zawiera wodę i dodawane są do niego krople oleju. Zbiornik jest następnie podgrzewany przez świecę, a zapach jest rozpraszany w powietrzu. Ta metoda jest również dość niedroga, ale stanowi również potencjalne zagrożenie pożarowe.

Jednym z rodzajów dyfuzorów olejków eterycznych, który nie wykorzystuje ciepła, są atomizery. Atomizery wykorzystują delikatną mgiełkę odparowanej wody, aby rozproszyć olej w powietrzu. Są łatwe w użyciu i wystarczy je podłączyć. Aby zwiększyć lub zmniejszyć zapach, dostosuj ilość dodawanych kropli oleju.